AİLE VE ÇİFT TERAPİSİ

Bazen yardım istemenin ne kadar zor olabileceğini biliyoruz ama ben sizin için buradayım.

Aile ve Çift Terapisi Nedir?

Aile ve çift terapisi; bireylerin yaşadıkları problemleri tarafsız ve bu konuda eğitim almış bir uzman eşliğinde çözmelerine ve ilişkilerinden daha fazla doyum almalarına olanak sağlayan bir psikoterapi yöntemidir.

Aile ve Çift Terapisinde Nasıl Bir Yol İzlenir?

Terapi süresince, çiftlerle ilişki ve ilişkideki roller hakkında çalışılır. Seanslara katılım çift olarak sağlanır. Bazı durumlarda ihtiyaca göre bireysel görüşmeler de gerçekleştirilir. İlişkiler ve ilişkideki roller hakkında konuşulurken çiftlere rahatça paylaşımda bulunmaları için güvenli alanlar oluşturulur. Her çift, çift terapisine ihtiyaç duyabilir. Çift terapisine başvuru nedeni, sadece boşanma veya ayrılık öncesi konular nedeniyle olmayabilir. Terapiye, ilişkide yaşanan herhangi bir kriz veya aşılamayan güçlükte başvurulabileceği gibi ilişkiyi güçlendirmek ve ilişkide kurulan bağı arttırarak gelecekteki zorluklara önlem amacıyla da başvurulabilir.


SIK KARŞILAŞILAN RUHSAL
SORUNLAR AŞAĞIDADIR

İşteki Performans Sürdürmede Güçlük
Kayıp veya Travma
İlgi, İstek ve Motivasyon Kaybı
Sosyal İzolasyon
Uyku Sorunları
Cinsel Yaşamda Değişim
İntihar Düşünceleri
Önemli Değişiklikler
İlişkisel Sorunlar
Sürekli Kaygı
Alkol veya Diğer Maddelere Bağımlılık

Aile ve Çift Terapisi Neleri Hedefler?

Aile ve Çift Terapisinde terapinin hedefi, çiftlerin ilişkisel problemlerine çözümler üretilmesidir. Çözüm sürecinde, ilişkinin ve ilişkiyi yaşayan bireylerin güçlü yönlerinin keşfedilmesi oldukça önemlidir. Bununla beraber, çiftlerin yeni ve işlevsel iletişim yollarını keşfederek birbirlerine ve ilişkiye duyulan güven ortamının desteklenmesi amaçlanır.

+90 (553) 289 85 18

Cevizli mahallesi Tugay Yolu Caddesi Nuvo Dragos Sitesi A blok 7 Numara
Maltepe / İstanbul

İletişime Geç...
Mesaj
Hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?